TOP 5 slovenských a zahraničných podcastov pre osobný rozvoj

Osobný rozvoj, ktorý je jednou z hlavných tém Clubu 30 je zároveň témou o ktorej sa dá písať a rozprávať donekonečna. Článkov či kníh s touto témou nájdete taktiež mnoho, no poznáte najlepšie domáce či zahraničné podcasty na túto tému?

Existuje ohromné množstvo úžasných, inšpiratívnych a motivačných podcastov prostredníctvom ktorých môžete nasávať informácie bezplatne, my sme však vybrali TOP 5 slovenských a TOP 5 zahraničných, ktoré si môžete vypočuť pri vašej najbližšej ceste autom alebo pri upratovaní a zároveň spojiť príjemné s užitočným a ušetriť drahocenný čas.

 

TOP 5 zahraničných podcastov

 

1.) The Goal Digger

Úžasný podcast od Jenny, ktorá už vo viac ako 480 + epizódach poradila mnohým poslucháčom v oblastiach podnikania, marketingu, produktivity či investovania. Témy, ktorým sa venuje sú naozaj široké a benefitovať z nich môže začínajúci podnikateľ ale kľudne aj bežný zamestnanec. Jenna v podcaste radí ako nájsť vlastnú cestu a začať podnikať, ak je to váš cieľ. A aj keď nie ste pripravení podniknúť prvý krok, jej rady o produktivite, sociálnych médiách a všeobecných životných "hackoch" sa týkajú takmer každého z nás.


2.) The 10 Minute Entrepreneur

Podcast zameraný na podnikateľov. Úspešný sériový podnikateľ Sean Castrina, ktorý založil viac ako 15 úspešných spoločností v rôznych odvetviach, ako je maloobchod, marketing či reality,

voľnou formou rozpráva príbehy s ponaučením, ktoré zažil počas svojej dlhoročnej podnikateľskej cesty. Sean je v podcaste veľmi úprimný a otvorene rozpráva aj o negatívnych stránkach podnikania a nevyhýba sa ani témam akými sú napríklad súdne spory.

 

 3.) The NfX Podcast

Tento podcast poskytuje skvelý obsah pre začínajúcich “startupistov“. Obsahová náplň podcastu je veľmi užitočná a dáva skvelé návody a odpovede na otázky - ako získať finančné prostriedky, ako správne cieliť na zákazníkov, ako premýšľať o cenách alebo ako zistiť, či je čas predať svoju spoločnosť, a mnohé ďalšie. Tvorcovia podcastu sa zároveň usilujú vzbudiť v poslucháčoch záujem o “big thinking“ čiže o myslenie vo veľkom, pretože vytvorenie niečoho, čo má skutočný význam, začína tým, že sa pozrieme na veci inak a vidíme aj to čo iní nevidia.

 4.) The Design Your Dream Life

Podcast o tom ako premeniť váš vysnívaný život na realitu a dosiahnuť nedosiahnuteľné. Bývalá právnička a finančná poradkyňa Natalie venuje každú epizódu jej podcastu zaujímavým témam z oblasti ako biznisu, financií či managementu. V podcaste Design Your Dream Life sa Natalie delí s poslucháčmi o lekcie o tom, ako dosiahnuť ciele, zvládnuť svoje zmýšľanie, zarobiť viac peňazí či vybudovať firmu.

 

5.) The Minimalists Podcast

Minimalizmus nie je iba slovo, ktoré sa vzťahuje k dizajnu či štýlu domácnosti, ale je to zároveň aj životný štýl. Joshua a Ryan sa v tomto podcaste rozprávajú o tom ako žiť zmysluplný život bez mnohých materiálnych statkov a zbytočných vzruchov, ktoré v súčasnosti pohlcujú našu pozornosť a vnímanie. Je to veľmi zaujímavý podcast o tom ako sa zabaviť toho čo nepotrebujete, nie len v materiálnom zmysle a dosahovať svoje ciele.

 

TOP 5 slovenských podcastov

 

1.) FINAX Inteligentné investovanie

Finančná gramotnosť je na Slovensku dlhodobo pod priemerom krajín Európskej únie. Podcast FINAXU sa snaží túto nepriaznivú štatistiku zmeniť a zameriava sa na témy týkajúce sa finančného vzdelávania, šetrenia, investovania či podnikania. Podcast je vedený zaujímavou formou, kedy sa v epizóde prečítajú otázky či celé životné situácie poslucháčov týkajúce sa osobných financií či podnikania a FINAX dáva poslucháčom odporúčanie ako danú situáciu riešiť.

 

2.) KLIK

Správny líder by mal sledovať čo sa mení vo svete technológií a kráčať s dobou. V prehľade o aktuálnych udalostiach zo sveta technológií, médií a sociálnych sietí, mu pomôže rýchlo sa zorientovať podcast denníka sme s názvom klik. V podcaste si dvaja technologickí nadšenci Ondrej a Dávid vymieňajú názory a poznatky o novinkách vo svete technológií. Nakoľko Ondrej a Dávid majú častokrát na technológie rôzny názor, poslucháč si z podcastu môže zobrať to čo sa mu páči.

 

3.) Marketing k obedu

Marketingová agentúra Basta Digital prišla so zaujímavým podcastom z oblasti marketingu do ktorého si pravidelne pozývajú “markeťákov“ rôznych veľkých či menších firiem. Formou rozhovoru v podcaste rozoberajú podnikania a rôzne marketingové stratégie a taktiky, ktoré si firmy zvolili práve pre svoju firmu.

 

4.)Prečo práve oni?

Podcast prečo práve oni, ktorý moderuje Adela Vinczeová, vychádza každý týždeň počas trvania súťaže EY Podnikateľ roka. Do podcastu sú pozvaní podnikatelia nominovaní na toto ocenenie. Adela ich v podcaste spovedá a pýta sa ich na ich podnikateľské začiatky, budovanie ich firmy ale aj na ich súkromie, ktoré je pri úspešných podnikateľoch rozhodne zaujímavé. Podcast má síce každý rok len niekoľko častí, no je to mimoriadne kvalitné počúvanie.

 

5.)Podnicast s Petrom Chodelkom

Ako už samotný názov naznačuje tak Podnicast sa zaoberá predovšetkým podnikaním. Peter v podcaste spovedá šikovných podnikateľov s ktorými zdieľa svoje skúsenosti z jeho praxe. Podcast má aktuálne viac ako 14O epizód a jednoznačne patrí do “prvej ligy“ medzi slovenskými podcastami o čom svedčia aj známi hostia, ktorí prijali pozvanie do jeho podcastu.